800374

Проектом передбачено організацію простору центральної площі міста Миколаєва, надання їй нового функціонально рекреаційного значення разом із новим рівнем естетично-художньої цінності. Проектом передбачено:

-заходи для поліпшення комунікаційних властивостей площі для пішоходів і вело-руху;

– підвищення рівня комфорту громадян при масових заходах та вільних зборах великої кількості людей.

-пристосування даного міського середовища до потреб мало-мобільної категорії громадян з обмеженими можливостями, сімей з малолітніми дітьми і людей похилого віку.

-розширення рекреаційної зони скверу під дитячі ігрові майданчики, та для  активного відпочинку і занять спортом.

-рішення по комплексному освітленню території і вечірне підсвічення будинків.

Основою архітектурної композиції Соборної площі став восьмикутник, створений на базі так званої «рози вітрів», у формі восьмикутної зірки, орієнтованої по сторонах світу.

Найдовша вісь пролягає через усю ділянку з півдня на північ через центр площі і з’єднує найкоротшим шляхом по прямій вулицю Адміральську з виходом на набережну і до причалів річкового транспорту. Інші основні напрямки також пролягають через умовний центр ділянки, і з’єднують  протилежні кінці площі по прямих, орієнтованих по сторонам світу. На перетині чотирьох головних напрямків утворюється умовний центр площі в якому розташовується «роза вітрів» замкнута у ободі з радіусом 12 метрів. Другорядні напрямки також частково проходять через середину площі, а частково оминають центр композиції і з’єднують різні протилежні кути ділянки по прямих які дають змогу найкоротшим шляхом потрапити у потрібне місце. Ці напрямки утворюють своєрідну композиційну сітку з доріжок і перехресть, яка і становить собою архітектурну ідею проекту спрямовану на мінімалістично-функціональне використання даного простору.

Різні напрямки можуть проходити повз існуючі дерева, які слід залишити але оточивши своєрідним парапетом довкола стовбура з додатковою функцією паркової лави для сидіння. Також такі парапети проходитимуть вздовж де яких доріжок у сквері, виділивши окремі зони спортивно-рекреаційного характеру. Де які дерева можуть знаходитися в зоні проходження шляху, тоді їх слід залишити оточивши стовбур під коренем в естетичну металеву або композитну решітку (підстовбурне коло).

На території скверу в межах проектованої ділянки передбачено розташування дитячих майданчиків, ігрових та спортивних зон, затишних місць для відпочинку сімей з дітьми та людей похилого віку. Також передбачено місце розташування громадського туалету та санітарного вузла для людей з обмеженими можливостями. Усі комунікаційні напрямки площі можуть використовуватись як пішоходами так і велосипедистами. Рух авто транспорту (окрім прибиральних служб) в межах проектованої ділянки обмежено.

На території ділянки перед сквером достатньо місця для проведення зібрань масового характеру, музично-розважальних заходів тощо. Для підвищення комфорту громадян при довго тривалих зібраннях передбачено розміщення лав-парапетів довкола умовного центру площі, а саме у формі відрізків окружності по зелених сегментах між доріжками різних напрямків.

При виході з площі у північному напрямку пропонується модернізація сходів які ведуть до причалів під потреби громадян з дітьми у візочках, а також людей з обмеженими можливостями. Пропонується рішення поєднання сходів з пандусом нахилу кута до 10% що дозволить спокійно долати перешкоду вище вказаним категоріям громадян.

Мощення доріжок за проектним рішенням має бути двох видів і відтінків, більш коричневій для основних напрямків і більш сірий для другорядних. Композицію «Роза вітрів» передбачено виконати з трьох видів мозаїчного мощення, а також зі скла з матовим покриттям відповідної товщини і прозорості з підсвіткою. Матеріали повинні бути відповідної категорії влаго- та морозо- стійкості, не слизькими, та витривалими до навантажень.

Лави-парапети належить виконувати на бетонній основі, а з верху облаштувати матеріалом придатним для сидіння в холодний період року, дерев’яною термо-дошкою відповідної обробки, або композитною плитою з відповідними характеристиками.

Мощення цілої площі виконується зонально, але в єдиному художньому концепті, з утриманням технологій укладки і відповідними ужитковими характеристиками.

 

  1. Елементи оздоблення Площі повинні мати функціональній характер. Освітлюючи елементи можуть служити як велопарковки, велопарковки можуть виконувати функції рекламо-носіїв, на лавках і бордюрах можуть знаходитись елементи велопарковок.

Система інформування велосипедистів і пішоходів повинна бути в обсерваційній зоні людини, нижче лінії горизонту, а найліпше на землі. Також пропонується розміщення освітлення на рівні мощення площі. Це дає можливість залишити відкритими всі обсерваційні пункти і візуальні акценти на Площі. Також проект передбачає збереження усіх здорових дерев і рослинності існуючий на  даний момент в зоні проектування.

Освітлення доріжок знаходиться на рівні мощення, виконується з сучасних матеріалів за технологіями альтернативних джерел енергетики.

Автор проекту має сподівання що його робота буде сприяти розвитку м. Миколаєва, переходу населення на істинно Європейський стиль життя, і посприяє загальному оздоровленню Української нації.

 

800374_Panel

Конкурсні планшети у високій якості