508750

Особлива відзнака журі

Авторський колектив з Миколаєва, який представляє ТОВ “Архіленд”.: Сертифікований архітектор проекту – Цимбал Андрій Анатолійович, інщі автори – Джулай Вячеслав Васильович, Джулай Ірина Миколаївна, Орліогло Олексій Олексійович, Орліогло Анастасія Володимирівна, Заславська Дарія Ігорівна, Зеленкін Денис Олександрович, Дирда Дмитро Валерійович, Лодатно Антон Юрійович.

Рішення про реконструкцію центральної площі міста Миколаєва невипадкове оскільки назріває вже довгий час. Планувальний центр міста вимагає до себе уваги, як з точки зору функціонального використання, так і сучасного об’ємно-просторового рішення, оскільки нинішній вигляд себе морально вичерпав. Формування і зовнішній вигляд площі змінювалися протягом історії відповідно до політичного ладу, рівня економічного розвитку і пануючим в конкретні періоди містобудівнім тенденціям. Прийнявши до уваги надані Замовником вихідні дані на проектування було проведено аналіз та розроблено пропозиції щодо багатьох проблемних аспектів. Прийняті в концепції рішення відповідають містобудівній документації та чинній нормативній базі.

Містобудівні рішення

Соборна площа відіграє велике значення як центральний сполучний містобудівний елемент, так як служить центром політичного, суспільного і культурного життя міста. Площа обмежена вул. Адміральською з півдня, нерозривно пов’язана з Флотським бульваром з півночі, будівлею мерії з заходу і вул. Соборною зі сходу.

Площа є також зв’язуючим елементом пішохідних і велопотоків з центральною пішохідною вулицею Соборною та набережною, парковою зоною з обох сторін річки Інгул.

Основними виявленими в результаті аналізу проблемами є нерегульований і непозначений рух і перетин пішохідних, велосипедних і транспортних потоків з пішохідної вулиці Соборної, а також проїжджої частини по вул. Адміральській, неможливість повноцінного використання площі для проведення масових заходів зі швидкою трансформацією простору для різних цілей. Для вирішення транспортно-пішохідної проблеми на генплані розміщені велодоріжки на вул. Соборній для поділу пішохідних і велопотоків, а також по вул. Адміральській для поділу велопотоків і автомобільного руху. Також проблемним вузлом є нерегульований перетин вул. Адміральської і Соборної. Для вільного проходження пішохідного і велопотоків по центральній частині і тротуарах вул. Соборної пропонується встановлення світлофора по вул. Адміральській, та зміщенням велодоріжок в праву частину вул. Соборної до Каштанового скверу, який є місцем постійного проведення масових заходів. Кількість смуг руху по вул. Адміральській зменшено до двох, що пов’язано з необхідністю збільшення відкритого простору під час проведення масових заходів, а також виділення велодоріжок. Закрито проїзд з вул. Адміральської в сторону Інгульського спуску і винесена автомобільна парковка за межі площі. Для вирішення функціонального призначення площі як простору проведення масових заходів концептуально пропонується підняти поверхні в один рівень без бордюрних каменів, центральну частину площі виконати в мощенні фігурними елементами звільнивши від зеленних зон зі створенням максимально відкритого простору.

Площа нерозривно пов’язана з парковою озелененою частиною Флотського бульвару, в якій проектом передбачається розміщення сучасного дитячого майданчика, організованих місць проведення дозвілля (лави, лежаки, газони для відпочинку). Є необхідність організації відокремленого майданчика для вигулу собак, розміщення сучасних громадських туалетів. Далі площа переходить в Інгульський спуск і набережну зону річки Інгул, яка безсумнівно є візитною карткою міста. Спуск оформляється терасуванням з озелененням, можливо влаштування водоспаду і розміщенням оглядових майданчиків. Нижня прибережна частина біля межі заводу ім. 61 Комунара має природний рельєф і сформовану площу, яку можна використовувати для організації літнього амфітеатру на 1 тис. місць. Сформована мережа пішохідних  тротуарів підлягає видозміні зі збереженням основних напрямків, але з прив’язкою до запропонованого нового зонування території. Форма доріжок є плавно перетікаючою, що максимально наближає до природного сформованого напрямку потоків руху пішоходів.

Інженерні рішення

Для виконання функціонального завдання проведення масових заходів: концерти, ярмарки, фестивалі, установка новорічної ялинки і льодового катка, а також монтажу нової системи зовнішнього освітлення, потрібна модернізація існуючих інженерних мереж.

Концепцією передбачається будівництво або реконструкція прилеглої трансформаторної підстанції з запасом потужності до 1 МВт, прокладка системи водопостачання, каналізації, зливової каналізації, ревізія пожежних гідрантів, а також монтаж автоматичної системи зрошення зелених зон.

Пропонується виконати підземну прокладку трас зі стаціонарними місцями підключення основних споживачів на момент проведення масових заходів.

Висадку зелених насаджень, розміщення малих архітектурних форм виконувати з урахуванням охоронних зон інженерних мереж.

Освітлення площі виконати з урахуванням сучасних вимог з енергозбереження, норм освітленості, естетичної складової, а також з підсвічуванням акцентних елементів і фасадів прилеглих будівель.

 

Зонування площі

  • Організація відкритого простору в центральній частині площі з таким акцентуючим елементом як сухий фонтан. При проведенні масових заходів дана зона може використовуватися для встановлення сцени, новорічної ялинки і льодового катка.
  • По кутах площі розміщення зелених зон з лавками виконують роль замикаючих акцентних елементів, а також місць для повсякденного часу громадян.
  • Розміщення дитячого сучасного кінетичного майданчика в парковій зоні Флотського бульвару дозволить організувати цікаве і комфортне дозвілля підростаючого покоління, яке повинно йти в ногу з часом і отримувати краще, щоб перевершити нас в майбутньому.
  • Акцентним елементом і візитною карткою міста може послужити створення нового арт-об’єкта у вигляді хвилі з труб гнутої форми, яка є аркою при виході з боку вул. Соборної. Арка запрошує відвідати жителів і гостей міста на головну площу, а також продовжити своє незабутнє дозвілля в парковій і набережної зонах міста.
  • Локальні місця проведення дозвілля (лави, галявини, гойдалки, лежаки) розміщуються повсюди в парковій зоні.
  • Необхідними елементами для нормального функціонування також є організована площадка для вигулу собак і місця для розміщення сучасних громадських туалетів

Кошторисна вартість

Кошторисна вартість проектних робіт визначається згідно з чинним законодавством і нормативної бази, що становить близько 3% від обсягу будівельно-монтажних робіт.

На стадії концепції визначення вартості будівельно-монтажних робіт можливо тільки за укрупненими показниками по параметрам об’єктів-аналогів.

508750_Panel

Конкурсні планшети у високій якості