412913

Площа повинна стати основним місцем, де будуть проводитись масові заходи (святкові ярмарки, виставки, концерти,тощо), адже Соборна площа – це як завершальна ланка, яку бачуть городяни, туристи, коли проходять головну вулицю міста – Соборну і наближаються до Флотського бульвару.

На даний момент площа – це транзитна , формалізована та офіціозна зона, спланована в руслі тоталітарного підходу до планування площ, як місця для проведення офіційних заходів. Тут немає нічого, що б змусило людей зупинитися і відпочити.

Проектна концепція пропонує перетворити площу на сучасний динамічний громадський простір, один з символів нового Миколаїва – міста , що стрімко розвивається.

Концепція
Проаналізувавши планувальну структуру міста , транзитні транспортні та пішохідні потоки, а також архітектурне оточуюче середовище нами запропоновано радикально змінити планування площі.

На противагу існуючій симетричній офіціозній структурі існуючої площа нове рішення побудоване на органічній , асиметричній та динамічній структурі , яка розвивається по напрямку основних потоків пішоходів в центрі міста Миколаєва.

Таким чином площа вирішена в динамічних пластичних лініях на контрасті до ортогональної планувальної структури центру міста. Таке рішення виділить площу серед оточення та підкреслить її важливе значення.

Символізм : символізує хвилі, течію, рух, розвиток. Емоційно пов’язано з Миколаєвом , як приморським містом, містом біля якого сходяться три річки, містом кораблебудування , активним містом , що живе і розвивається.

Візуалізація: візуалізує важливі напрямки руху людей від вулиці Соборної до площі, міської ради та Флотського бульвару. Підкреслює значення і направляє до важливого елементу площі – міської ради. «Хвилі» включають площу до системи існуючих активізованих громадських просторів: вул. Соборно-площа-Флотський бульвар-річка.

Функціональність: Зручність користування, Зелені смуги поділяють площу на офіційну та відпочинкову зони, можливість різноманітного зонування та використання площі.

Варіабельність:  Окремі сегменти площі, в залежності від потреб,  можна замінювати.

Наприклад можна зменшувати кількість твердого мощення , замінюючи окремі смуги чи сегменти на дреноване покриття (декоративний щебінь) або зелень. Структура площі запроектована таким чином , що такі заміни не впливатимуть на загальний образ площі.

Зонування

Територія проекту поділена на наступні зони:

Простір подій – частина площі біля вулиці та перед входом в міську раду призначена для проведення концертів, виставок ярмарків різного характеру і величини.

Громадський простір – частина площі, відділена зеленими смугами з деревами та геопластикою , що примикає до скверу. Тут пропонується влаштовувати дитячі ігрові зони , простори для креативної творчості, спілкування , активного відпочинку, тощо.

Простір тихого відпочинку – сквер. Алейна мережа переважно зберігається. Сквер доповнюється вуличними меблями, дитячими ігровими майданчиками, реконструюється озеленення.

Містобудівне вирішення та транспортна схема
Передбачено заспокоєння транспортного руху у зоні опрацювання конкурсу – влаштування двох при піднятих пішохідних переходів, що сповільнить рух автотранспорту та збільшить безпеку для пішоходів. Також передбачено скривлення траєкторій руху транспорту та організацію платного паркування автотранспорту.

Озеленення та благоустрій

Проект передбачає збереження та розвиток скверу, озеленення площі шляхом влаштування

газонів, озеленених елементів геопластики.

Площа формується мережею перехрещених потоків у вигляді мощення, геопластики, фонтанів, газонного озеленення.

Озеленення площі вирішується декоративними деревами, з чітко вираженою формою крони та колористикою. Пропонуються використати клени для додаткового візуального  ефекту восени.

Концепція освітлення

Площа освітлюється ліхтарями, вбудованими в мощення світильниками, окремі елементи геопластики, характерні дерева освітлюються додатковими джерелами направленого світла. З метою підвищення безпеки підсвітліються пішохідні переходи.

 

Соціальна складова громадського простору

Проект має важливе значення для громадського життя міста. На території площі передбачається створити простори для соціального спілкування та культурного життя різних вікових та соціальних груп. Частина площі біля міської ради (на куті)  буде використовуватись для встановлення сцени і проведення масових заходів. При цьому елементи геопластики можуть служити імпровізованими трибунами для глядачів.

Частина площі біля скверу буде використовуватись як відпочинкова зона , на ній можливе облаштування ігрових зон та місць відпочинку та спілкування студентів, творчої молоді, батьків з дітьми (інтегровані вуличні меблі та елементи пластики і благоустрою можуть також використовуватись як ігрові пристрої).

Сквер біля площі передбачається використовувати для тихого відпочинку та спілкування.

Матеріали та технології

Для мощення пропонується комбінувати монолітні площини з білого мозаїчного бетону, монолітні сегменти з кольорового мозаїчного бетону, покриття з гранітної плитки та дреноване покриття з засипки декоративним щебенем.

Декоративні елементи (антипаркувальні кулі, ігрові елементи для лазання, елементи для сидіння, тераси) пропонується виконувати з білого мозаїчного бетону або з сірого граніту.

Накривні елементи – світла деревина.

Фонтани – пішохідні , програмовані фонтани з підсвіткою систем «Оазе» або «Фонтана».

Орієнтовний зведений кошторис  (ціни в тис.грн.)

Замощення в комбінації різних видів : мозаїчний бетон, природний камінь, дреноване покриття кв. м 8425 8 300
Дорожні роботи (ремонт проїзних частин, реконструкція автостоянок, підвищені пішохідні переходи) ——— 3 500
Озеленення площі, доповнення озеленення скверу кв. м 7 450 1 200
Малі  форми, дитячі ігрові елементи, вуличні меблі шт 80 1 400
Освітлення площі , підсвітка в мощенні, підсвітка дерев шт. 60 2 500
Фонтани пішохідні (з підсвіткою, програмовані, мережі) щт 27 6 000
Декоративні стінки, геопластика, конструктивні елементи м.п 120 1 100
Проектні роботи 950
     Загальна вартість проектування та будівельних робіт   25,8   млн. грн.

Вартість реалізації проекту не включає роботи пов’язані із технічними умовами служб, інженерними комунікаціями, реставрацією фасадів, впорядкуванням зовнішньої реклами.

 

412913_Panel

Конкурсні планшети у високій якості