216347

Реконструкція Соборної площі Миколаєва передбачає створення кількох зон, що відповідають різним потребам сучасного міського життя, орієнтовані на певну цільову аудиторію, однак мають формувати єдиний ансамбль публічного простору.

Можливість вільного доступу для всіх категорій людей є основною умовою подальшого розвитку Миколаєва. Облаштування безбар’єрного простору площі є наріжним каменем нашої концепції.

Принциповою віхою проекту є переосмислення головної площі Миколаєва як міського центру. Площа Соборна за нашим баченням має стати осередком культурного, туристичного і громадського життя міста. Концепція реконструкції передбачає гнучку трансформацію площі під різноманітні заходи.

Адміністративна складова залишається незмінною, проте до неї додаються функції консолідації городян, а також презентаційної вітрини в туристичному маршруті. Для створення поліфункціонального простору необхідно звільнити площу від зайвих клумб та лавочок.

На звільненому просторі взимку з’являється можливість встановлення новорічної ялинки та льодового катка, а влітку можна проводити музичні концерти, фестивалі вуличної їжі, спортивні ігри та інші масові заходи.

Один із важливих аспектів концепції – привнесення історичного елементу у проект площі, а саме – своєрідну мистецьку реновацію втраченого пам’ятника Олексія Грейга.

Пам’ятник почесному громадянину Миколаєва адміралові Грейгу звели у 1873-му, однак після звільнення міста від окупації під час Другої світової війни монумент зник.

Ми пропонуємо влаштування вечірнього перформансу, коли кожен вечір у довільному порядку в спеціально обладнаних скляних 3D боксах або на фасаді прилеглого будинку буде з’являтися зображення Грейга.

Кожного разу проекція буде показувати знакову для миколайців постать за різними заняттями. Таким чином, коли приходить час, люди на площі будуть очікувати і гадати, в якому образі на цей раз з’явиться Грейг. Ця динамічна інсталяція стане символічною і  осучасненою відповіддю на запитання –

«Куди подівся Грейг?».

Однією з головних особливостей проекту є формування скверу, що спирається на дослідженнях про транзитні потоки містян. Ми обрали лаконічний східний стиль ландшафтного дизайну, де основна увага фокусується на створенні затишної атмосфери парку, що розташований у центрі великого міста.

Інгульский узвіз переосмислений у пішохідний арт-простір, де проектом заплановано облаштування зелених островів із постаментами під періодичні скульптурні інсталяції. Коли скульптур нема – кожен бажаючий може зайняти почесне місце на постаменті для світлин на згадку. Уздовж узвозу планується облаштувати велосипедну доріжку.

Особливістю пішохідного простору є стилізований фонтан-річка, що починатиметься біля «сухих» фонтанів на площі, і звивистим шляхом розсікатиме узвіз, огинаючи зелені острови для відпочинку.

Спираючись на ґрунтовне дослідження потреб городян та на наш творчий доробок у вирішенні публічних просторів, ми пропонуємо вишукану концепцію, яка всебічно охопить культурну, туристичну та громадську складові жителів і гостей Миколаєва. Реконструкція Соборної площі у Миколаєві, за нашим проектом, стане першим в Україні прикладом масштабної реалізації сучасних архітектурних ідей, що гармонійно поєднують модерну багатофункціональність в історичній забудові.

216347_Panel

Конкурсні планшети у високій якості