117129

Концепцію виконано згідно сучасних підходів до формування громадських просторів із урахуванням вимог конкурсного завдання.

Проект вирішує проблему «мертвого» простору існуючої площі.

Запропонований варіант благоустрою площі передбачає створення зон для багатофункціонального використання жителями міста. Архітектура площі передбачає створення зон із штучним рел’єфом, для створення більш комфортного середовища, та для художньої виразності площі.

Одним із завдань площі є транзит між набережною та містом, тому динаміка архітектурних елементів нових пішохідних шляхів та навіть елементів мощення спрямовує людей до річки. Сворюється ніби лійка яка збирає людей та пропонує їм варіанти проведення вільного часу.

Навмисне зміщений композиційний центр площі та ассиметрія покликані розірвати шаблон класичної центричної композиції формування подібних проектів.

Контраст між традиційною архітектурою довкілля та сучасною архітектурою площі, а також різномаїття типів зон відпочинку мають зв`язати людей із різними вподобаннями та віковим критерієм.

На площі присутні тіньові навіси, які в жарку погоду мають захистити людей палкого сонця. Також вони є висотною домінантою, яку видно із вулиць Соборної та Адміральської. Правий кут площі занятий арт-простором, який може мінятись та доповнюватись творами сучасних художників та скульпторів.

Особливої уваги потребують спортивний та дитячий майданчики. Із північної сторони вони знаходяться в зеленій зоні. Для більш гармонічного сприйняття вирішено використати для елементів дитячого майданчику натуральні матеріали без яскравого пластику.

Вуличні меблі є стаціонарні та мобільні (стільці). Стаціонарні можуть бути виконані із дерева, бетону тощо. Мають на собі нести пристрої для зарядки гаджетів та ноутбуків.

Ліхтарі виконано в лаконічній формі, але під різним нахилом створюють гру світла над пішохідним простором. Мощення всіх пішохідних шляхів такі: бетонні плити, фігурні елементи мощення, дерево. Таким чином загальна композиція площі та можливість функціонального різноманіття має задовольнити потреби всіх жителів міста, а також стати візитівкою для туристів не тільки  в нашій країні, а й за кордоном.

Орієнтовна вартість проектно-кошторисних робіт — 700 тис. грн*.

Орієнтована вартість будівельних робіт із матеріалами — 25 млн. грн*.

 

117129_Panel

Конкурсні планшети у високій якості