000217

Друга премія (25 000 грн) – авторський колектив з Києва, який представляє ТОВ “МОСТ архітектурна студія”, керівник та сертифікований архітектор проекту – Мостовщиков Юрій Валентинович, інші автори проекту – Петрук Дмитро Олексійович, Шкарупа Марія Валентинівна.

Максимальний комфорт для людини – одне із основних завдань в архітектурі. Сучасні технології, функціональна та комфортна естетика житлового та робочого простору – основна тенденція архітектури ХХІ сторіччя.

Основною метою є створити простір нової якості, при відвідуванні якого кожен відчуватиме себе гідним членом громади, і водночас самостійною частиною спільноти.

Організувати його так, аби він, за своїми габаритами, підтверджував свою архітектурну виразність, легкість і прозорість в міських умовах, уникаючи монументальність.

Проектом запропоновано використання парку як ‘міський активатор’, що поєднає місто і набережну і стане простором для неформальних зустрічей, виставок і заходів. Це жвавий відкритий простір для мешканців, гостей та громадян різного віку і захоплень.

Структура парку

За функціональним призначенням територія зонується на:

– зона масових зібрань

– зона щоденної активності

– зона культурного дозвілля

– зона скейт-парку

– зона дитячого майданчику

– зона дозвілля

На площі створена мережа громадських просторів для людей усіх вікових категорій. Соборна площа перетворюється на простір, який легко трансформується. Композиційним центром Соборної площі стає сухий фонтан у формі двох плавних ліній, який за необхідності можна вимкнути. Тут можна проводити фестивалі, ярмарки, концерти. У звичайні дні тут кататимуться люди на роликах, велосипедах, тощо – все це зумовлено появою на Соборній площі скейт-парку і велопоінта. Взимку тут можна буде організувати великий каток на радість усім жителям міста. Таким чином на Соборній площі вдало поєднуються зона масових зібрань і зона скейт-парку.

Зона щоденної активності передбачає вільний простір для спілкування з комфортними місцями для сидіння і двома МАФами для того, аби жителі міста могли випити каву та перекусити.

Дитяча зона міститиме безпечний й сучасний дитячий майданчик з зручними сидіннями для батьків навколо майданчику.

Зона дозвілля являє собою відкритий простір в місці розширеної площі зелених насаджень, де відвідувачі зможуть лежати на траві з пледом або проводити групові заняття фітнесу. Тут також займають своє місце тенісні столи.

У зоні культурного дозвілля розміщений амфітеатр зі сценою діаметром п’ять метрів, де зможуть виступати вуличні музиканти чи проводитися невеликі зібрання. Сидячі місця  влаштовані по один бік сцени, кругла форма сцени дає змогу дивитися на дійство з усіх сторін, не створюючи натовпу. Поруч з амфітеатром розташоване місце з шаховими дошками.

Транспортно-пішохідна структура

Проект передбачає реконструкцію в дві фази. Перший – “Компроміс”- фаза поетапного скорочення руху транспорту, за допомогою якої простір буде підготувало до наступної  – “Пішохід”. Головною ідеєю “Пішоходу” є перспективне об’єднання Соборної пішохідної вулиці, площі Соборної, скверу 68 десантників, площею перед ОДА та Флотського бульвару в місце, де можна розташувати вуличні кафе, зони відпочинку тощо. Відповідно до першої фази існуюча проїжджа частина зменшується з п’яти смуг до двох й умовно відсікається зеленими насадженнями, висадженими по обидва боки автомобільного руху. Під час масштабних міських культурних заходів рух транспорту обмежують і площа перетворюється на зону руху з пішохідним пріоритетом.

За старою схемою наземні пішохідні переходи були передбачені не зовсім в зручному місці. Тепер пішохідний перехід розширений і зміщений у напрямку руху з пішохідної вулиці Соборної.

Освітлення

Світло є архітектурною особливістю даного проекту.

З огляду на те, що рівень та якість освітлення вираховується за принципом завантаженості дороги автомобілями, площі зазвичай погано освітлюються і тому є небезпечними в темний час доби. Заради безпеки громадян Соборна площа має бути добре освітлена. Це можна організувати завдяки підсвітці між елементами мощення по периметру пішохідних шляхів по лініях основного руху пішоходів, у зоні відпочинку біля зелених насаджень, де наземна підсвітка знизу вигідно підсвічуватиме дерева і створюватиме затишну та безпечну атмосферу. За проектом реконструкції передбачені також вуличне освітлення ліхтарями та підсвітка існуючого кам’яного огородження у зоні променаду.

Проектом передбачено:

1)підсвітка, вмонтована в мощення по напрямках основного руху пішоходів

2)наземна підсвітка зелених насаджень – світло знизу вигідно підсвічуватиме дерева і створюватиме затишну та безпечну атмосферу

3)верхнє вуличне освітлення ліхтарями

4)декоративна підсвітка існуючого кам’яного огородження у зоні променаду

5)підсвітка малих архітектурних форм та елементів

Усе освітлення на площі виконується з використанням енергозберігаючих та антивандальних технологій.

Озеленення

У проекті максимально збережені існуючі дерева та зелені насадження, озеленена зона площі розширена, висаджуються нові дерева, такі як клени з листям жовтого і червоного кольору, які урізноманітнять існуючу флору парку.  і підвищать естетичну привабливість.

Великі газони використовуються для рекреаційних цілей.

000217_Panel

Конкурсні планшети у високій якості