317244

Перша премія (45 000 грн) –  авторський колектив з Миколаєва, який представляє ТОВ “Урбан Констракт”, керівник – Парулава Євген Зурабович, сертифікований архітектор проекту –  Сисоєва Валентина Володимирівна.

Соборна площа в Миколаєві є центральною площею міста, вона сформована на перетині двох перпендикулярних вулиць Соборної та Адміральської і має безпосередній зв’язок з Флотським бульваром, набережною та річкою. Таке розташування площі обумовлює дуже активне використання і як адміністративний і громадський простір, і як простір для дозвілля та відпочинку. Вважаючи на таке соціально важливе значення для міста архітектурно-планувальна концепція передбачає реконструкцію площі  як універсального простору з можливістю мультифункціонального використання.

Існуючу частину площі передбачається залишити максимально відкритою для можливості перебування великої кількості людей під час проведення масових заходів. Композиційним центром площі пропонується зробити великий світломузикальний пішохідний фонтан, який розташовано вглибині площі на одній осі з центральним входом будинку Міської ради.

В південно-західній частині площі передбачається організація так званої зони очікування. Щільно насадженні дерева формують затишний тіньовий простір комфортний для перебування людини. Тут в затінку приємно зупинитися, роздивитися зачекати і рушити далі у справах.

На межі Соборної площі вздовж вул. Адміральської передбачено влаштування алеї сакур. Дерева  Сакури висаджені в залізобетонних клумбах, облицьованих шліфованими гранітними плитами, які виконані з уступами у вигляді лав.

Згідно з концепцією розвитку велосипедної інфраструктури міста пропонується прокладення велосипедної доріжки вздовж вул. Адміральської. Вона відділяється від проїжджої частини тротуаром мінімальної ширини, що розташований в одному рівні із Соборною площею. Вздовж цього тротуару передбачена можливість  паралельного паркування автотранспорту. Велосипедна доріжка та проїжджа частина розташовані в одному рівні- тобто на 150мм нижче рівня площі та розділяючого тротуару.

Основний простір Соборної Плащі передбачено вимостити великорозмірними гранітними плитами в декількох градаціях сірого кольору. Поверхня гранітних плит оброблена методом шліфування – це середня ступінь обробки між поліруванням і термообробкою, що забезпечує оптимальний рівень зчеплення та блиску поверхні вимощення. Вибір матеріалу вимощення зумовлений тим, що граніт – це найбільш довговічний, ударостійкий і зносостійкий матеріал. Вимощення площі передбачено виконати в одному ріні від фасаду міської ради до південно-східної межі площі та загалом вище проїжджої частини по вул. Адміральську на 150мм. Покриття велосипедної доріжки передбачено виконати із синтетичного двошарового покриття на основі акрилової смоли по асфальтобетонному покриттю.

В південно-східній частині площі передбачено перекриття проїзду автотранспорту у напрямку нижньої набережної та влаштування автомобільної парковки. Наявність парковки обумовлена великою необхідністю, оскільки Соборна площа знаходиться в адміністративному центрі міста та являється перехідною ланкою до найбільш популярної зони відпочинку у місті – верхньої та нижньої набережних. Існуюча забудова мікрорайону не дозволяє позбавитись від автомобільних парковок в районі Соборної площі без виконання комплексної реконструкції транспортної інфраструктури мікрорайону, але перекриття руху автотранспорту до нижньої набережної з вул. Адміральської через південно-східну частину Соборної площі дозволить знизити кількість порушень правил дорожнього руху та інтенсивність потоку транспорту в цій зоні. Підвищене розміщення автомобільної парковки відносно проїжджої частини та додаткові розділюючі елементи благоустрою забезпечать максимально безпечне для пішоходів перебування автотранспорту на парковці.

Під час проведення великих заходів передбачена можливість закриття парковки та встановлення на ній тимчасової сцени (напрямок сцени на головний фасад міської ради). Озеленення південно-східної частини площі передбачено виконати модульним, з можливістю пересування дерев під час встановлення сцени.

Архітектурно-планувальна концепція передбачає реконструкцію частини Флотського бульвару з максимальним збереженням існуючих зелених насаджень. Розроблена нова система паркових доріжок, що актуальна до існуючих шляхів пересування людей. В зеленій зоні пропонується розташування лаунж зони на великих дерев’яних помостах для відпочинку, дитячий майданчик та спортивний майданчик з вуличними тренажерами та елементами streetworkout. В західній частині зеленого простору передбачено розташування громадського туалету, будівлю планується виконати із кам’яних конструкцій та влаштувати навколо неї декоративне озбоблення із металевих конструкцій.

Загальна вартість реконструкції згідно попереднього зведеного кошторисного розрахунку    становить 56573,221 тис.грн. , в тому числі:

Будівельні роботи разом по главах 1-9 кошторису – 39552,442 тис.грн.

Кошти на утримання служби замовника (витрати на технiчний нагляд) (2,5 %)      – 988,811 тис.грн.

Кошти на формування страхового фонду документації         – 23,731 тис.грн.

Вартiсть вишукувальних робiт   – 164,730 тис.грн.

Вартiсть проектних робiт  – 1149,610 тис.грн.

Вартiсть експертизи проектної  документацiї (К=1,1)     – 48,729 тис.грн.

Кошти на здійснення авторського нагляду    – 158,210 тис.грн.

Кошторисний прибуток (П)    – 710,582 тис.грн.

Кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій (АВ)  – 183,376 тис.грн.

Кошти на покриття ризику всiх учасникiв будiвництва  – 841,725 тис.грн.

Кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з iнфляцiйними процесами (І) – 3322,405 тис.грн.

Податок на додану вартість  – 9428,870 тис.грн.

317244_Panel

Конкурсні планшети у високій якості