263972

Головною метою реконструкції Соборної площі у місті Миколаєві є створення комфортного, безпечного, сучасного середовища для забезпечення нових соціальних потреб мешканців. Проект включає в себе не лише містобудівні методи проектування, а й систему розвитку нових соціальних принципів проведення часу.

На даний момент ділянка під проектування має дві чітко розділені частини – Соборна площа та сусідній за нею сквер. Так як реконструкція представляє з себе заміну функції, її оновлення, було вирішено створити перетікаючий, вільний  простір для перезавантаження самого міського життя – головний акцент віддано під озеленення та паркову зону на заміну горизонтальній площині.  Планувальна організація ділянки під проектування не вимагає змін на території сформованого скверу, а підпорядковується їй, утворюючи таким чином зв’язок з існуючою дорожньо – стежковою мережею (як основою планувальної організації).

Після аналізу оточуючого середовища та містобудівної ситуації було вирішено використати основні пішохідні маршрути , що  визначатимуть  функціонального зонування ділянки під проектування. Одним із них  є поєднання головної вулиці міста – вулиці Соборної  із набережною та виходом до ріки (таким чином зонування ділянки має діагональний напрямок). Головною композиційною віссю є пішохідна доріжка, що пересікає площу по діагоналі та має біонічну форму, наближену до природньої.

Функціональне зонування території передбачає розширення функцій, що були присутні на ділянці під проектування. Дана планувальна структура розрахована на мультифункціональне використання території. Для проведення громадських масових заходів виділення більша частина площі , де можливо провести мітинг,  встановити сцену, відкритий літній кінотеатр, концертний майданчик, ярмарок, каток (взимку) та ін. Озеленення на території Соборної площі виконане таким чином, щоб забезпечити комфортне перебування відвідувачі не лише під час прогулянок, але і під час масових заходів.  Пагорби на площі  мають висоту 1-1,5м та обрамлені системою пішохідно-велосипедних доріжок нерегулярної структури. Даний прийом створює гру видових точок, що постійно змінюються.  Під час проведення масових заходів дані пагорби можуть служити як своєрідний амфітеатр для комфортного перегляду фільму чи концерту на сцені, а у зимовий період тут можна буде кататися на санчатах. Зонування території складається із таких функціональних зон:

Територія Соборної площі:

  • Прогулянкова зона (озеленення)
  • Вело паркінг із велопрокатом
  • Відкритий автомобільний паркінг
  • Зона відпочинку із фудкортом

Територія скверу:

  • Майданчик відпочинку – включає в себе місця для пасивного відпочинку (лави різної конфігурації), де можна поспілкуватися, пограти в шахи або просто відпочити під час проведення концерту тощо.
  • Спортивний майданчик для щоденних тренувань – включає в себе простору ділянку серед дерев із замкнутим кільцем  доріжки для пробіжок, вуличним тренажерним оснащенням тощо
  • Дитячий майданчик – розрахований на різні вікові групі – 5-10років, 10-15 років.
  • Відкритий амфітеатр – включає в себе замкнутий простір для проведення театральних постановок на відкритому повітрі, проведення лекцій тощо.
  • Спортивна зона – включає в себе відкритий баскетбольний майданчик, стрітболл (міні футбол), столи для настільного тенісу та скейтпарк

Також на території скверу організований велосипедний рух, що пов’язаний із планом розвитку велосипедної інфраструктури міста.

Орієнтована кошторисна вартість розробки реконструкції благоустрою території становитиме 160 млн. гривень. Орієнтована вартість проектних робіт складає 1млн.590 тис. грн.

263972_Panel

Конкурсні планшети у високій якості